Pozemky Veleň

V rámci projektu „Pozemky Veleň“ bude v obci Veleň vybudována nadstandardní obytná lokalita se 65 stavebními parcelami pro rodinnné domy s veškerou infrastrukturou včetně parku a dětského hřiště.

O lokalitě

Obec Veleň se nachází v přímém sousedství hlavního města Prahy, takže za pět až deset minut jízdy můžete být u stanice metra či v nákupních centrech v Letňanech nebo v Čakovicích.

Obec má solidní občanskou vybavenost včetně mateřské a základní školy a je napojena na pražskou MHD. Díky své ideální poloze nabízí Veleň perfektní kombinaci klidného venkovského bydlení uprostřed přírody a přitom nadosah všem příležitostem, které poskytuje velkoměsto.

Lokalita „Podháj“, která získala své jméno od přilehlého rybníka, je komplexním projektem, na jehož konci bude vilová čtvrť se 65 parcelami pro samostatné rodinné domy s uliční zelení obklopená dětským hřištěm, parkem a unikátní přírodní lokalitou kolem Mratínského potoka s rybníkem, loukami a lesem a s přirozenou návazností na stávající zástavbu v obci.

Lokalita bude vybavena všemi inženýrskými sítěmi od elektřiny, plynu, vodovodu, kanalizace přes zámkovou dlažbu, stání pro kontejnery na tříděný odpad, veřejné osvětlení až po rozvod optických kabelů pro vysokorychlostní internet a vysazené stromy v ulicích. Stavební práce začnou v květnu 2014 a celý projekt bude dokončen v květnu 2015.

Protože projekt vznikal od samého počátku v úzké spolupráci s obcí, bude jeho součástí i výsadba více než hektarového parku včetně dětského hřiště s herními prvky.